Millimizin baş məşqçisi: “İsveçrə kimi komandalara qarşı oynamağa çətinlik çəkirik” İdman.biz
Millimizin baş məşqçisi: “İsveçrə kimi komandalara qarşı oynamağa çətinlik çəkirik”
"İsveçrə kimi komandalara qarşı oynamağa çətinlik çəkirik".
İdman.biz xəbər verir ki, bunu "Report"a açıqlamasında Azərbaycanın 19 yaşadək qadınlardan ibarət millisinin baş məşqçisi Həbib Ağayev komandanın Avopa çempionatının seçmə mərhələsindəki çıxışını dəyərləndirərkən deyib.
Mütəxəssis İsveçrəyə 0:8 hesabı ilə məğlub olduqları oyunda komandanın gücünün yetmədiyini vurğulayıb:
"İlk matçda rəqib çox güclü idi. Bilirdik ki, İsveçrə konkret birinci yer üçün oynayacaq. Bu gün belə komandalara qarşı oynamağa çətinlik çəkirik. Bacardığımızı etdik. İlk hissədə 0:2 hesabı ilə geridəydik, ikinci yarıda isə gücümüz çatmadı. İkinci oyunda Estoniya ilə görüşdük. İsveçrəyə baxanda zəif, bizdən isə güclü idilər. İlk matçda Kipri 3:0 hesabı ilə məğlub etmişdilər. Üçüncü görüşdə itirəcək bir şey yox idi. Qızlara dedim ki, çıxın, oynayın. Açıq futbol göstərməyə çalışmağımıza baxmayaraq, uduzduq".
Ağayev komandanın zəif olmasının səbəbini seçimlər və ölkə çempionatının başlamaması ilə əlaqələndirib:
"Qısası, indi gücümüz buna çatır. Çatışmayan odur ki, seçimlər zamanı çətinlik çəkirəm. Digər səbəb çempionatın hələ başlamamasıdır. Başqa ölkələrdə artıq I dövrə bitir, bizdə isə hələ çempionata start verilməyib. Qızlar çox hazırlıqsız idi. Belə olan halda bu cür səviyyəli turnirlərdə oynamaq çox çətindir".
Qeyd edək ki, U-19 Avropa çempionatının seçmə mərhələsində yer aldığı B Liqasının V qrupunda İsveçrə millisinə 0:8, Estoniya və Kiprə isə 0:3 hesabı ilə məğlub olub.