Bu gün Azərbaycan millisi növbəti oyununu keçirəcək. Sport24.az xəbər verir ki, yığmamız Millətlər Liqasının III turunun matçına çıxacaq.
C liqasının I qrupunda mübarizə aparan Fernandu Santuşun yetirmələri Estoniyanın qonağı olacaqlar. Tallindəki görüş autsayderlərin duelidir. Əvvəlki iki turda uduzan rəqiblər ilk qələbə üçün mübarizə aparacaqlar. AVRO-2024-ün seçmə mərhələsinin ötən il baş tutan səfər matçında qalib gələn millimiz yenidən Tallindən üç xalla dönməyə çalışacaq.
Qeyd edək ki, qrupun digər matçında Slovakiya İsveçi qonaq edəcək.
III tur, 11 oktyabr
Qollar: İ.Yakovlev, 33.V.Sinyavski, 45+2  - T.Bayramov, 45+1 (pen)
Rob Harvey (İrlandiya)
Tallin. Le Koq Arena
Estoniya: Karl Heyn, Mikael Şonninq-Larsen, Mattias Kayt, Rokko Şeyn, Henri Ayner, Mihkel Ansalu, Maksim Paskotşi, Yoan Yakovlev, Yoonas Tam, Karol Mets, Vlasi Sinyavskiy
Azərbaycan: Mehdi Cənnətov, Elvin Cəfərquliyev, Anton Krivotsyuk, Coşqun Diniyev, Renat Dadaşov, Ramil Şeydayev, Rahil Məmmədov, Bədavi Hüseynov, Aleksey İsayev, Toral Bayramov, Abbas Hüseynov (kapitan).