Messinin komanda yoldaşı Sumqayıta gəlir
Azərbaycan millisinin yoldaşlıq matçı keçirəcəyi Haiti yığmasının heyəti açıqlanıb. Sport24.az xəbər verir ki, bu barədə Haiti Futbol Federasiyası məlumat yayıb.
Baş məşqçi Sebastyen Minye 24 futbolçuya dəvət göndərib. Onlardan 23-ü legioner həyatı yaşayır. Yalnız mərkəz müdafiəçisi Peterson Pyer-Luis yerli çempionatda forma geyinir. Haitinin heyətində Lionel Messinin komanda yoldaşı, "İnter Mayami"nin hücumçusu Fafa Piko da yer alıb
Qeyd edək ki, martın 25-də Mehdi Hüseynzadə adına Sumqayıt şəhər stadionunda keçiriləcək Azərbaycan - Hati oyunu saat 21:45-də start götürəcək.
Qapıçılar: Qarison İnosent ("Rietryay", Litva), Jona Mednar ("Veyk Forest Yuniversiti", ABŞ), Aleksandr Pyer ("Soşo-Monbelyar", Fransa)
Müdafiəçilər: Karlens Arküs ("Anje", Fransa), Martin Eksperiens ("Nansi Loreyn", Fransa), Dük Lakroa ("Kolorado Sprinqs Svitçbəks", ABŞ), Rikardo Ade (LDU, Ekvador), Jan-Kevin Düvern ("Kortreyk", Belçika), Peterson Pyer-Luis ("Real Houp",  Haiti), Fransua Düliss ("Eqnatiya", Albaniya), Vilkn Poqan ("Sankt Pölten", Avstriya)
Yarımmüdafiəçilər: Karl Fred Sante ("Feniks Rayzinq", ABŞ), Denli Jan Jak ("Filadelfiya Yunion", ABŞ), Leverton Pyer, Teo Mişel (hər ikisi "Şatoru", Fransa), Kristofer Atis ("Lekko", İtaliya), Emerson Less ("Maunt Plezent", Yamayka)
Hücumçular: Dükkens Nazon ("Kayserispor", Türkiyə), Frontdi Pyero (AEK, Yunanıstan), Mondi Prunye ("Frank Boran", Belçika), Fafa Piko ("İnter Mayami", ABŞ), Dani Jan ("Toreense", Portuqaliya), Ruben Providens ("Almere Siti", Niderland), Luisius Don Didson ("Odense", Danimarka).