Bu gün Premyer Liqada XV tur start götürəcək. Sport24.az xəbər verir ki, günün ilk qarşılaşması "Liv Bona Dea Arena"da keçiriləcək.
Ev oyunlarını Mərdəkanda keçirən "Araz-Naxçıvan" "Turan Tovuz"u qəbul edir. Turnir cədvəlində qonşu olan komandaların dueli maraqla gözlənilir. Naxçıvan təmsilçisi qalib gələcəyi halda 3-cü yerdə gedən ən yaxın izləyicisindən bir qədər də aralanacaq. Bu üzdən tovuzlular səfərdə oynasalar belə, meydana 3 xal üçün çıxmaq məcburiyyətindədi. Bu tur ərəfəsində Elmar Baxşıyevin komandasının aktivində 33 xal varsa, qərb təmsilçisində bu göstərici 27-di.
Qeyd edək ki, Cavid Cəlilovun ədaləti qoruyacağı qarşılaşmanın start fiti saat 16:00-da səslənəcək.
II dövrə, XV tur
16:00. "Araz-Naxçıvan" - "Turan Tovuz" 1:0 (2-ci hissə)
Qol: F.Santos, 75
"Araz-Naxçıvan": 12. Kristian Avram 5. Qara Qarayev 34. Urfan Abbasov (k) 3. Bəxtiyar Həsənalızadə 2. Slavik Alxasov 16. Ramon Maçado 29. Vanderson Melo 23. Nuno Rodriqes 14. Miço Kuzmanoviç 4. İqor Ribeyro 97. Felipe Santos
Ehtiyat oyunçular: 94. Tərlan Əhmədli 6. Vadim Abdullayev 7. Ülvi İsgəndərov 26. Ömər Buludov 22. Elçin Mustafayev 20. Turan Vəlizadə 11. Bayraməli Qurbanov 24. Mustafa Əhmədzadə 71. Sənan Ağalarov 21. Sezar Meza Kolli 17. İssuf Paro 10. Bernardo Dias
"Turan Tovuz" 1. İvan Konovalov 4. Şəhriyar Əliyev (k) 10. Xəyal Nəcəfov 88. Faiq Hacıyev 11. Ayxan Hüseynov 9. Kristian da Silva 5. Roderik Miller 23. Alexandro Serrano 15. Emmanuel Hakman 25. Denis Marandiçi 80. Otto Con
Ehtiyat oyunçular: 41. Sergey Samok 71. Mehman Hacıyev 33. Eltun Turabov 8. Tural Bayramlı 7. İsmayıl Zülfüqarlı 13. Fərid Yusifli 44. Rüfət Əhmədov 77. Veysəl Rzayev 99. Sadiq Şəfiyev 20. İbrahim Ramazanov 6. Araş Qaderi 21. Aleks Souza