Krunoslav Renduliç: Uşaqlar fiziki və psixoloji yorğunluq yaşadı Sport24.az
Krunoslav Renduliç: "Uşaqlar fiziki və psixoloji yorğunluq yaşadı"
Premyer Liqanın ilk turu çərçivəsində keçirilən "Sabah" - "Şamaxı" matçından sonra meydan sahiblərinin baş məşqçisi Krunoslav Renduliç jurnalistlərin suallarını cavablandırıb.
- "Şamaxı"nı bir xal münasibətilə təbrik edirəm. Oyunun taleyini birinci hissədə həll etməli idik. Lakin fasiləyə yaxın qol buraxdıq. İkinci hissədə də rəqib səhvimizdən qol vurdu.
- Tarixə statistika yox, nəticə qalır. Müdafiənin bu qədər boşluq buraxmasının səbəbi nədədir?
- Nəzərə alaq ki, "Makkabi" kimi güclü komandaya qarşı saat oynadıq. Uşaqlar fiziki və psixoloji yorğunluq yaşadı. Belə hallar, istənilən komanda üçün növbəti oyunlarda xal itkiləri normaldır.
- Bu heyət həm avrokuboklar, həm də Premyer Liqa üçün yetərlidirmi?
- Əlbəttə, bəhanələrə sığınmaq istəməzdim. Üç qırmızı vərəqəyə görə oyunu buraxanlar, zədəlilərimiz var idi. Deyə bilərəm ki, bu gün çox şans qazanmayan futbolçular heyətdə var idi. Anidən əsas heyətdən 6-7 oyunçu dəyişmək çətindir. Bu gün üçün çox variantımız yox idi.
- Qarşıda sizi İrlandiyada çətin səfər oyunu gözləyir. Daha sonra isə liqada matça çıxacaqsınız. Mövsümün əvvəlindəki mümkün xal itkiləri daha sonra çətinlik yaratmayacaq?
- Mövsümün hələ başlanğıcıdır. Hər kəs xal itirəcək. Oyundan oyuna yanaşmalıyıq. Sabah nə olacağını bilmirik.