İlqar Qurbanov: “O, asan təslim olacaq mütəxəssis deyil” Sport24.az
İlqar Qurbanov: “O, asan təslim olacaq mütəxəssis deyil”
"Çempionat pis başlamayıb. İnkişaf, sürət, mübarizə əzmi – bunların hamısını oyunlarda görürürk. "Qarabağ", "Zirə", "Sabah", "Sumqayıt" avrokuboklarda iştirak etdiyindən digər komandalardan bir qədər daha hazırlıqlıdılar. Amma çoxlarını müsbət mənada "Turan Tovuz" təəccübləndirdi. Çoxları bölgə təmsilçisindən belə sıçrayış gəzləmirdi. Kurban Berdıyevin komandadada işi görünür. Ümumi götürəndə hələ klublar bütün gücüylə oynamır. Fikrimcə, bizi qarşıda daha maraqlı görüşdlər gözləyir". Bu sözləri Sport24.az-a açıqlamasında milli komandanın direktoru İlqar Qurbanov bildirib.
38 yaşlı funksioner "Turan tovuz"un "Qarabağ" üzərində qələbəsini şərh etməklə yanaşı, "Neftçi" ilə də bağlı fikirlərini bölüşüb: "İnanmıram ki, hansısa klub çempionluq yolunda "Qarabağ"a rəqib olsun. Ancaq ağdamlılara başağrı yaradanlar tapılacaq. "Turan Tovuz" hələki bu il bunu bacaran ilk komanda oldu. İstənilən halda favorit "Qarabağ"dı. "Neftçi"yə gəlincə, komanda demək olar ki, yenidən qurulur. "Ağ-qaralar"a yeni baş məşqçi və futbolçular gəlib. Tam uyğunlaşmaq üçün onalra bir qədər vaxt lazımdı. Roman Qriqorçukun komandanı ayağa qaldıracağına inanıram. O, asan təslim olacaq mütəxəssis deyil".
Qeyd edək ki, Premyer Liqanın V turu avqustun 30-u, sentyabrın 1-I aralığında keçiriləcək.