Fernandu Santuş: Mart və iyunda rəsmi matçlarımızın olmaması yaxşı haldır Sport24.az
Fernandu Santuş: "Mart və iyunda rəsmi matçlarımızın olmaması yaxşı haldır"
Artıq püşk atılıb, heç nəyi dəyişmək mümkün deyil". Sport24.az xəbər verir ki, bunu Azərbaycan milli komandasının baş məşqçisi Fernandu Santuş deyib.
Portuqaliyalı mütəxəssis AFFA-nın mətbuat xidmətinə açıqlamasında DÇ-2026-nın seçmə mərhələsinin püşkünü dəyərləndirib: "İndi daha vacibi rəqibləri yaxından tanımaqdır. Fransa, yoxsa Xorvatiya ilə qarşılaşacağımız UEFA Millətlər Liqasının pley-off mərhələsindən sonra bəlli olacaq. Digər rəqiblərimiz isə Ukrayna və İslandiya seçmələridir".
Santuş ən vacib olan məqama da aydınlıq gətirib: "İndi ən önəmlisi komandamızı bu oyunlara hazırlamaqdır. Mart və iyunda rəsmi matçlarımızın olmaması yaxşı haldır. Qrup oyunlarına hazırlaşmaq üçün vaxtımız olacaq. Həmin dönəmlərdə yoldaşlıq görüşləri keçirəcəyik ki, yığmamız sentyabrda başlayacaq seçmə mərhələ matçlarına hazır olsun".
Qeyd edək ki, millimizin D qrupundakı rəqibləri UEFA Millətlər Liqasının 1/4 final mərhələsinin Fransa – Xorvatiya cütünün qalibi, həmçinin Ukrayna və İslandiya yığmalarıdır. Bu qrupda mübarizə 2025-ci ilin sentyabrında başlayacaq.