Fernandu Santuş: İlk oyunda penalti ilə bağlı göstəriş vermişdim, yerinə yetirilmədi İdman.biz
Fernandu Santuş: "İlk oyunda penalti ilə bağlı göstəriş vermişdim, yerinə yetirilmədi"
Sabah UEFA Milllətlər Liqası çərçivəsində Slovakiya komandası ilə qarşılaşacaq Azərbaycan millisinin baş məşqçisi Fernandu Santuş qarşıdakı oyunla bağlı fikirlərini bildirib və jurnalistlərin suallarını cavablandırıb:
Fernandu Santuş:
"Pozitiv köklənməliyik. Yaxşı nəticələrə ehtiyacımız var, ona görə nikbinəm. Kapitanlıq mövzusu elədir ki, hər dəfə dəyişmək istəməzdik. Amma liderlik xüsusiyyətlərini nəzərə alaraq Bədavini kapitan kimi düşünürük. Kapitanlıq özünü həm meydanda, həm də meydandan kənarda göstərməlidir. Fərdi olaraq Emin Mahmudovu çox bəyənirəm, həmçinin futbolçu kimi. Əgər futbolçu məşqçinin göstərişlərini yerinə yetirə bilmirsə, deməli başqa kapitan seçməliyik. İlk oyunda penalti ilə bağlı göstəriş vermişdim, yerinə yetirilmədi. Bu qədər. Təbii ki, çox çalışmalıyıq. Müəyyən fəlsəfəni aşılamaq üçün. Artıq hücum planında müəyyən işlərin alındığını görürük. Son oyunda hücum planında nəsə edə biləcəyimizi gördük. Qol vəziyyətləri yaratmağa davam etsək, bəhrəsini görəcəyik. Amma çox qol buraxdığın halda çətinliklə üzləşirsən. Bu futboldur. Müdafiə planında işləməli çox məqamlar var. Buna daha çox fokuslanmalıyıq. Eləcə də digər aspektlərdə problemlər var. Daha çox məşq etmək, daha çox oynanaqla problemləri həll edəcəyik".