Bu gün keçiriləcək bir oyunla Misli Premyer Liqasında XVI tura yekun vurulacaq. Sport24.az xəbər verir ki, "Turan Tovuz" "doğma divarlar" arasında "Şamaxı"nı qəbul edir.
Son 4 oyunda azarkeşlərini qələbə ilə sevindirə bilməyən "boz qurdlar"ın əsas məqsədinin 3 xal olacağı heç kimə sirr deyil. Ötən gün "Kəpəz"i darmadağın edən "Zirə" qələbə sayəsində artıq 3-cü pilləyə yüksəlib. Kurban Berdiyevin yetirmələri əldən verdiyi mövqeyə qayıtmaq üçün qələbə qazanmağa məhkumdu.
Ardıcıl 8 matçda qələbənin nə olduğunu bilməyən "Şamaxı"da təhlükəli zondan uzaqlaşmaq üçün Tovuzdan xal və xallarla dönməlidir.
Qeyd edək ki, bu komandalar arasında I dövrədə keçirilən oyun 2:2 hesabı ilə başa çatıb.
Qol: Belajdi Pusi, 12, Roderik Miller, 21, Edqar Ədilxanov, 39
"Turan Tovuz": 1. İvan Konovalov 4. Şəhriyar Əliyev (k) 10. Xəyal Nəcəfov 88. Faiq Hacıyev 7. İsmayıl Zülfüqarlı 9. Kristian da Silva 5. Roderik Miller 23. Alexandro Serrano 15. Emmanuel Hakman 80. Otto Con 21. Aleks Souza
Ehtiyat oyunçular: 41. Sergey Samok 71. Mehman Hacıyev 39. Sadiq Quliyev 33. Eltun Turabov 8. Tural Bayramlı 11. Ayxan Hüseynov 13. Fərid Yusifli 44. Rüfət Əhmədov 99. Sadiq Şəfiyev 70. Məzahir Məmmədzadə 20. İbrahim Ramazanov 6. Araş Qaderi
"Şamaxı": 1. Rikardo Fernandes 60. Səbayıl Bağırov (k) 17. Rafael Məhərrəmli 6. Rauf Rüstəmli 82. Rüfət Abbasov 24. Edqar Adilxanov 32. Vasiliye Radenoviç 20. Leroy Mikels 93. Brahim Konate 9. Belajdi Pusi 66. Vasiliye Bakiç
Ehtiyat oyunçular: 85. Kamal Bayramov 62. Abdulla Seydəhmədov 10. Emin Zamanov 80. Zahid Mərdanov 5. Arsen Ağcabəyov 13. Ramin Əhmədov 22. Qurban Səfərov 19. Fəxri Məmmədli 11. Conatan Benteke