Elmar Baxşıyev komandasının ilk yoxlama oyununu dəyərləndirib
"Yoxlama oyunlarında nəticə o qədər də önəmli deyil". Sport24.az xəbər verir ki, bunu "Araz-Naxçıvan"ın baş məşqçisi Elmar Baxşıyev deyib.
Türkiyənin Ərzurum şəhərində təlim-məşq toplanışını davam etdirən klubun çalışdırıcısı ilk yoxlama matçında "Alanyaspor"a qarşı (1:1) oyunu şərh edib: "Ümumi hazırlıq fonunda keçirilən ilk qarşılaşmada komandamız ikinci hissədə daha yaxşı çıxış etdi. Çalışdılar ki, verilən tapşırıqları yerinə yetirsinlər. Buna nə dərəcədə nail olduqlarını faizlə deməyim düzgün olmaz, amma meydanda istəkli olmaları, mübarizədən qopmamaları bizi sevindirməyə bilməzdi. Yeni transferləri meydanda az müddətdə də olsa, görə bildik. Bəziləri komandaya Türkiyədə qoşulduğuna görə, demək olar, ayrı məşq edirdilər. Onlar son 2 məşqdə heyətə qatıldılar. Buna görə də meydana sonradan daxil oldular. Yoxlama oyunlarında nəticə o qədər də önəmli deyil. Məqsədimiz komandanın hərəkətliliyini artırmaq, xətlərarası əlaqəni yaxşılaşdırmaq və oyun təcrübəsi qazanmaqdır".