Bu gün Misli Premyer Liqasında sonuncu - XXXVI tura bu gün start veriləcək. Sport24.az xəbər verir ki, günün yeganə matçında "Sumqayıt" "Səbail"in qonağı olacaq.
Sonuncu pillədə qərarlaşan "dənizçilər"in elitanı tərk edəcəyi rəsmiləşib. "Sumqayıt" üçün isə bu oyunun o qədər də əhəmiyyəti yoxdur.
"ASCO Arena"da keçiriləcək qarşılaşmanın start fiti saat 19:30-da səslənəcək.
IV dövrə, XXXVI tur
19:30. "Səbail" – "Sumqayıt" 1:0 (Birinci hissə)
Qol: Suleyman Alluş, 21
"Səbail": 1. Hüseynəli Quliyev, 96. İlkin Muradov, 11. Rüfət Abdullazadə (k), 19. Samir Abdullayev, 16. Emin Rüstəmov, 67. Rəvan Abasov, 97. Oruc Məmmədov, 88. Hacıəli Şirəliyev, 44. Amir Bilali, 4. Marko Nikoliç, 14. Suleyman Alluş
Ehtiyat oyunçular: 12. Əlirza Müştəbazadə, 25. Nicat Məmmədzadə, 22. Mirabdulla Abbasov, 18. Süleyman Əhmədov, 20. Mert Çelik, 83. Nihad Quliyev, 89. Ömər Qurbanov, 8. Qorka Laruçça, 3. Dmitro Litvin, 5. Gitay Sofir, 21. Ayman Bouali
"Sumqayıt": 36. Xəyal Fərzullayev, 2. Sertan Taşkın, 17. Murad Xaçayev (k), 8. Səbuhi Abdullazadə, 21. Nihat Əhmədzadə, 24. Sənan Muradlı, 75. Nadir Orucov, 12. Giorgi Karaişvili, 99. Silvanus Nimeli, 5. Alan Dias, 77. Cəsurbek Cəloliddinov
Ehtiyat oyunçular: 1. Mehdi Cənnətov, 56. Aftandil Arixov, 14. Elvin Bədəlov, 7. Rövlan Muradov, 30. Kamran Quliyev, 20. Ayxan Süleymanlı, 66. Ruslan Əliyev, 97. Vüsal Paşayev, 19. Roi Kehat, 11. Momo Yansane, 23. Ronaldo Vaskes, 9. Bobir Abdixolikov
Məşqçi: Şahin Abdullayev
Hakimlər: Rəşad Əhmədov, Rahil Ramazanov, Sevda Nuriyeva, Elvin Bayramov.
Hakim-inspektor: Vüsal Əliyev.