Azərbaycan millisinin baş məşqçisi cəzalı futbolçunu meydana buraxmasına aydınlıq gətirib
19 yaşadək qadın futbolçulardan ibarət Azərbaycan millisinin baş məşqçisi Həbib Ağayev Avropa çempionatının II seçmə mərhələsinin oyununda cəzalı futbolçu Pərişan Abdullayevanı meydana buraxmasına aydınlıq gətirib.
"Report"a açıqlama verən mütəxəssis iki sarı vərəqə alan futbolçunun üçüncü görüşə çıxmasının səbəbini belə izah edib:
"Qeyd olunan vəziyyət oyunçuların qeydiyyat sistemində baş vermiş texniki nasazlıqdan yaranıb. Sistem üzərindən futbolçunun iştirakı təsdiqləndiyi üçün texniki heyət həmin məlumata əsaslanaraq onun oyunda iştirakını təmin edib. Matçdan bir gün sonra turnirin deleqatının tövsiyəsinə uyğun olaraq futbolçunun üçüncü oyunda iştirakı təmin edilməyib".
Qeyd edək ki, Pərişan Abdullayeva seçmə mərhələnin ilk iki turunda - Estoniya və Şimali İrlandiya millilərinə qarşı matçlarda sarı vərəqə ilə cəzalansa da, III turda Albaniya ilə görüşdə meydanda olub. Əvəzində UEFA futbolçunun dördüncü - Monteneqro ilə oyuna çıxmasına icazə verməyib.