Azər Bağırov: Şans bizim tərəfdə deyildi Sport24.az
Azər Bağırov: "Şans bizim tərəfdə deyildi"
"Maraqlı oyun oldu. Yeni futbolçuları meydanda görmək şansımız da var idi. Məncə, pis təsir bağışlamadılar. Elə komandayıq ki, qollar vurmalıyıq, epizodlarımız var. Sadəcə onları reallaşdırmaqda problemlərimiz yaranır. Hər hissədə 3-4 epizodumuz oldu ki, şans bizim tərəfdə deyildi. Xeyirlisi. Hər şey irəlidədir".
Sport24.az xəbər verir ki, bu sözləri "Kəpəz"in baş məşqçisi Azər Bağırov ölkə kubokunun 1/4 final mərhələsinin "Kəpəz"lə görüşündən sonra keçirilmiş mətbuat konfransında deyib.
O, jurnalistlərin suallarını da cavablandırıb.
- "Kəpəz" Premyer Liqada qalmaq uğrunda mübarizə aparır. Yeni sezondan isə komanda sayı 12-ə çatdırılacaq. Bu haqda fikriniz...
AFFA-nın qərarları ilkin anda hardasa ictimaiyyətdə bir az qıcıq və anlaşılmazlıq yaradırdı. Amma məncə, daha yaxşı olacaq. Komanda sayı artacaq. Oynaya biləcək futbolçular meydanda oynayacaq. Komandaların hamısı 11 legionerlə oynamayacaq. Yerliləri də görəcəyik. Onların meydanda olması üçün AFFA tərəfdən ödəniş də verilməlidir. Yaxşı olacaq ki, pis olmayacaq. Komanda sayı artsa, daha yaxşı liqa görəcəyik.
- Söz-söhbətlərə görə, Premyer Liqanın sonuncu komandası Birinci Liqanın üçüncüsü ilə pley-off oynasın. Bu komandanıza nə dərəcədə problem yarada bilər?
Söz-söbhətdir, qərar deyil. Qərar olduqdan sonra müzakirə mövzusu ola bilər. Ehtimaldır da. Qərar odur ki, yeni sezon 12 komanda olacaq. Sevindirici haldır.
- Legioner limitinin qəfildən ləğv edilməsi planlarınıza təsir edəcək?
Biz icra edənik, məşqçi işi ondan ibarətdir ki, nəyi verəcəklər işləyəcəyik. Sabah "Kəpəz"in əsas heyətində niyə də yerli futbolçu olmasın? Premyer Liqada qalsaq, yerlilərdən də istifadə edəcəyik. Azərbaycanda yetərincə istedadlı oyunçu var.