Ayxan Abbasov: Məqsədimiz vuruşmaqdır Sport24.az
Ayxan Abbasov: "Məqsədimiz vuruşmaqdır"
"Şamaxı" Azərbaycan Premyer Liqasının 5-ci turunda doğma meydanda "Neftçi" ilə 0:0 hesablı heç-heçə edib. Sport24.az xəbər verir ki, bölgə təmsilçisinin baş məşqçisi Ayxan Abbasov oyundan sonra keçirilən mətbuat konfransında jurnalistlərin suallarını cavablandırıb:
- Evdə ilk oyunumuz idi. Nəhayət ki, Şamaxıda oynaya bildik. Rəqib "Neftçi" idi, istəmirdik ki, bu gün uduzaq. Gözlədiyimdən də dinamik oyun keçdi. Biz və rəqib oyununu tempini yüksək tutdu. Bilirdik ki, hər iki komanda qalib gəlmək istəyir, "Neftçi" yuxarı pillədən qopmamaq üçün bu oyuna qələbə üçün çıxacaq. Çempionatımız sürprizləri sevir. Sona qədər vuruşacağıq. Məqsədimiz vuruşmaqdır.
- "Sabah", "Zirə" və "Neftçi"dən xallar almağı bacardız. "Turan Tovuz"da olanda da, bunu edə bilmişdiz. Sizinlə bağlı məsələdir, yoxsa futbolçular iddialı rəqiblərə qarşı xüsusi hazırlaşır?
- Necə deyim, düz çıxsın? Bizdə yerli məşqçilərin işinə o qədər də qiymət vermirlər. Yəqin ki, burada xarici mütəxəssis olsaydı, başqa cür deyilərdi. Bu gün burada, başqa klubda gördüyümüz iş asan deyil. Kənardan kimsə qəbul etmir. Amma bu gün tək özümü aid etmirəm, Premyer Liqada yerli məşqçilər iş görür, əziyyət çəkir. Lazım olan dəstək yoxdur. Klublarımızda idarəçilikdə böyük problemlər var. Daha doğrusu, azdır. Bizdə məşqçi, futbolçu var, idarəçilər azdır. Ona görə görülən işi bir gündə unuduruq. Premyer Liqadan düşə də bilərik. Rəhbərliyə söz vermişəm. Birinci liqadan gələn komandaya tez bir zamanda legioner gətirmək, komanda qurmaq kənardan asan görünə bilər. Amma belə deyil. Tək mən yox, məşqçilər, mənə inanan rəhbərliyin əməyi var. Məşqçi rəhbərlikdən asılıdır. Rəhbərlik inansa, məşqçi işləyəcək. İnanmasa, orada nəticə olmayacaq.
- Roman Qriqorçukla duellərinizi xatırlayırsız?
- Əlbəttə. Premyer Liqada debüt ilimdə, "Qəbələ" çempionluğa oynayırdı. Ən vacib xalları Zirədə itirdilər və çempionluqdan oldular.
- Yeddinci dueliniz oldu. Beş matç heç-heçə olub, birində siz qalib gəlmisiz, birində isə Qriqorçuk udub..
- Bunu bilmirdim(gülür).