Ayxan Abbasov: İstədiyimiz xalı yığmışıq İdman.biz
Ayxan Abbasov: "İstədiyimiz xalı yığmışıq"
"Evdə ilk oyunumuz idi. Nəhayət ki, Şamaxıda oynaya bildik".
İdman.biz xəbər verir ki, bunu "Şamaxı"nın baş məşqçisi Ayxan Abbasov deyib. Gənc mütəxəssis Azərbaycan Premyer Liqasının V turunda "Neftçi" ilə qarşılaşmanı şərh edib: "Rəqib "Neftçi" idi, istəmirdik ki, bu gün uduzaq. Gözlədiyimdən də dinamik oyun keçdi. Biz və rəqib oyununu tempini yüksək tutdu. Bilirdik ki, hər iki komanda qalib gəlmək istəyir, "Neftçi" yuxarı pillədən qopmamaq üçün bu oyuna qələbə üçün çıxacaq. Oyun baxımından komandadan çox razı qaldım. Düzdür, sonlarda yorulduq. Amma bu gün qələbəyə layiq idik. Son nöqtəni qoymaqda çatmadı. Buna da vaxt lazımdır. Real baxsaq, bir ayda buna nail olmuşuqsa, oynadığımız komandaların hamısı ilk turlardan iddialı idi. Şükürlər olsun ki, istədiyimiz xalı yığmışıq. Komanda o təzyiqdə deyil. Amma sona qədər mübarizə gedəcək, özü də gərgin. Millinin fasiləsindən səmərəli istifadə etmək istəyirik ki, futbolçular performanslarını daha da yaxşılaşdırsınlar".
Qeyd edək ki, 90 dəqiqə ərzində qapılara qol vurulmayıb.