Ayxan Abbasov: Komandanı qorumaq çətin olacaq Sport24.az
Ayxan Abbasov: "Komandanı qorumaq çətin olacaq"
Misli Premyer Liqasının XXXIII turunda keçirilən "Şamaxı" - "Səbail" (1:1) matçından sonra meydan sahibi komandanın baş məşqçisi Ayxan Abbasov jurnalistlərin suallarını cavablandırdı. Sport24.az xəbər verir ki, mütəxəssis əvvəlcə oyunla bağlı fikirlərini bölüşüb.
- Maraqlı oyun alındı. "Səbail" bütün matçlara final oyunu kimi yanaşır. "Araz-Naxçıvan"a qarşı da yaxşı oyun sərgiləmişdilər. Biz işimizin öhdəsindən gəlmişik - premyer-liqadakı yerimizi qorumuşuq.
- Edqarın zədəsi ciddidi?
- İnanmıram ciddi olsun. Amma toxunuş var idi.
- Komandanın növbəti mövsüm üçün planları necədi?
- Sponsorsuz komandayıq. Dövlətin ayırdığı pulla dolanırıq. Hələ növbəti mövsümlə bağlı büdcəmiz bəlli deyil. Yaxın günlərdə futbolçularla danışıqlara başlayacağıq. Hələ gözləyirik. Heyəti qorumaq çətin olacaq.
- Büdcənin miqdarının bəlli olmaması sizin üçün nə dərəcədə çətinlik yaranacaq?
- Çox ciddi çətinlik yaradacaq. AFFA-nın ayırdığı maliyyənin azaldılması da duruma birbaşa təsir göstərəcək.
- Amma Rikardo Fernandeslə yeni müqavilə imzaladız...
- Bəli, onun çoxlu təklifləri var idi. Peşəkar futbolçudu. Razılığa gəldik. Başqa oyunçularla da ortaq məxrəcə gəlməyin yollarını tapmalıyıq.