"Araz-Naxçıvan" - "Qarabağ" matçında baş verən qalmaqalla bağlı AFFA-nın qərarları açıqlanıb
Misli Premyer Liqasının XXVI turunda keçirilən "Araz-Naxçıvan" - "Qarabağ" matçında baş verən qalmaqalla bağlı AFFA-nın qərarları açıqlanıb.
"Report"un məlumatına görə, bu barədə qurumun İntizam Komitəsinin iclasında bildirilib.
Qarşılaşmanın 83-cü dəqiqəsində "Araz-Naxçıvan"ın futbolçusu Felipe Santos təcavüzkar davranışa görə birbaşa qırmızı vərəqə aldığı üçün 2 oyun şərti olmaqla 4 oyun cəzalanıb. Futbolçuya 3 ay sınaq müddəti təyin olunub. Bununla yanaşı klub 3000 manat cərimələnib.
08.03.2025-ci il tarixində Misli Premyer Liqasında XXVI turun "Araz-Naxçıvan" – "Qarabağ" oyununun 83-cü dəqiqəsində "Qarabağ" klubunun 44 nömrəli futbolçusu Elvin Cəfərquliyev təcavüzkar davranışa cəhd etdiyinə görə 1 oyun şərti olmaqla 2 oyun cəzalansın, "Qarabağ" klubu 2000 manat cərimə edilsin. Sınaq müddəti 3 ay təyin edilsin (maddə 40.2, 32);
08.03.2025-ci il tarixində Misli Premyer Liqasında XXVI turun "Araz-Naxçıvan" – "Qarabağ" oyununun 83-cü dəqiqəsində "Qarabağ" klubunun 22 nömrəli futbolçusu Musa Qurbanlı təcavüzkar davranışa cəhd etdiyinə görə 1 oyun şərti olmaqla 2 oyun cəzalansın, "Qarabağ" klubu 2000 manat cərimə edilsin. Sınaq müddəti 3 ay təyin edilsin (maddə 40.2, 32);
08.03.2025-ci il tarixində Misli Premyer Liqasında XXVI turun "Araz-Naxçıvan" – "Qarabağ" oyunu bitdikdən sonra meydançaya kənar şəxslər daxil olduğuna görə "Araz-Naxçıvan" klubu 800 manat cərimə edilsin (maddə 51.2);