AFFA “Qarabağ”a xəbərdarlıq edib
AFFA-nın İntizam Komitəsinin iclası keçirilib.
İdman.biz xəbər verir ki, yığıncaqda Misli Premyer Liqasında XV turun "Neftçi" – "Qarabağ" oyununda baş verənlər müzakirə olunub.
"Neftçi" azarkeşləri tərəfindən meydançaya kənar əşya atıldığına görə "Neftçi" klubu 800 manat cərimə edilir (maddə 52.1);
1 dekabr 2024-cü il tarixində Misli Premyer Liqasında XV turun "Neftçi" – "Qarabağ" oyununda "Neftçi" azarkeşləri tərəfindən kütləvi şəkildə təhqiramiz ifadələr səsləndirildiyinə və bu hal cari mövsümdə ikinci dəfə yaşandığına görə "Neftçi" klubu 500 manat cərimə edilir (maddə 43.7) ;
1 dekabr 2024-cü il tarixində Misli Premyer Liqasında XV turun "Neftçi" – "Qarabağ" oyunu "Neftçi" komandasının meydançaya gec çıxması səbəbindən gec başladığına görə "Neftçi" klubu 1500 manat cərimə edilir (maddə 60.4);
1 dekabr 2024-cü il tarixində Misli Premyer Liqasında XV turun "Neftçi" – "Qarabağ" oyununda "Qarabağ" azarkeşləri tərəfindən pirotexniki vasitədən istifadə edildiyinə görə "Qarabağ" klubu 1500 manat cərimə edilir (maddə 52.2);
1 dekabr 2024-cü il tarixində Misli Premyer Liqasında XV turun "Neftçi" – "Qarabağ" oyununda "Qarabağ" azarkeşləri tərəfindən kütləvi şəkildə təhqiramiz ifadələr səsləndirildiyinə və bu hal cari mövsümdə ilk dəfə yaşandığına görə "Qarabağ" klubuna xəbərdarlıq edilir (maddə 43.7);