Adil Şükürov: Boşluqları görmək üçün bu şeyləri yaşamalı idik Sport24.az
Adil Şükürov: "Boşluqları görmək üçün bu şeyləri yaşamalı idik"
Premyer Liqasının 4-cü turunda "Kəpəz" səfərdə "Səbail"ə 0:4 hesabı ilə məğlub olub. Sport24.az xəbər verir ki, oyundan sonra təşkil olunan mətbuat konfransında "sarı-göylər"in baş məşqçisi Adil Şükürov jurnalistlərin suallarını cavablandırıb.
- Belə oyunlardan sonra danışmaq ağırdır. Daha yaxşı komanda görmək istəyirik. Amma komanda istədiklərimizi meydanda həyata keçirə bilmir. Vaxt lazımdır. O vaxtı qazana bilsək... Rəhbərliklə danışmışıq. İstəyirlər ki, komandamıza yeni oyunçular cəlb edək. Bu yöndə işlərimiz davam edir.
- Fasilədə digər komandalar çempionata hazırlaşırdı. "Kəpəz" nə edib?
Sıfırdan yığılan komandaya ayyarım bəs etmir. Vaxt lazımdır. Hətta nəzərə alsaq ki, komandadakı oyunçuların hamısı gəncdir. Daha uzun müddət lazımdır. Komanda hazırlaşıb. Bu kollektiv gələcəkdə gücünü göstərəcək.
- 360 dəqiqəyə qol yoxdur. Bu nə ilə əlaqədardır?
- Etdiyimiz səhvlərdən sonra qollar buraxırıq. Komanda az səhv etməlidir ki, qol buraxmasın. Bunları görürük.
- Toparlanmaq üçün zamana ehtiyacınız var dediz. Vaxt dolana qədər qalacaqsız "Kəpəz"də, yoxsa bezib gedəcəksiz?
Ən asan şey qaçmaqdır. Heç kimin qarşısından qaçan deyilik. Komandamızı da düzəldəcəyik. Bu komanda ilə liqada oynayacağıq. Qaçmaq qorxaqlıqdır. Top buraxırıq, amma çalışırıq ki, müdafiədə oturmayaq, hücum edək.
- Transferlər üçün klubun pulu var?
Məcburuq. Rəhbərlik özü də vəziyyəti görür. Bu vəziyyətdən çıxış yolu axtarırlar. Bir şeylər fikirləşib, tapacaqlarına inanıram.
- Yayda Azərbaycanın iki klubu sizinlə maraqlanırdı. Getmədiyiniz üçün peşmansız?
Qətiyyən. "Kəpəz" tarixi klubdur. "Kəpəz" tarixdə çox uğurlar qazanıb. Bu mənə bəs edir.
- Transferlər etməli olduğunuzu dediz. Rəhbərlik yayda yatmışdı?
Çalışırdıq. Boşluqları görmək üçün bu şeyləri yaşamalı idik.