Adil Şükürov: “Millətlər Liqasında hücumda daha çox oynayan komanda görəcəyik” Sport24.az
Adil Şükürov: “Millətlər Liqasında hücumda daha çox oynayan komanda görəcəyik”
"Fernandu Santoş dünən İsveçlə oyunda göstərdi ki, heç bir komandaya qarşı tam müdafiəyə çəkilən, daha çox əks-hücuma bel bağlayan komanda formalaşdırmaq niyyətində deyil. İlk dəqiqələrdən yüksək temp verib kəsərli hücumlar edən, rəqibi   gözləmədiyi anda cəzalandırıb üstünlüyə yiyələnmək istəyən komanda  quracaq". Bu sözləri Sport24.az-a açıqlamasında Adil Şükürov deyib.
"Kəpəz"in sabiq baş məşqçisi millinin İsveçlə qarşılaşmasını şərh etməklə yanaşı, portuqaliyalı mütəxəssisin hücum etməkdən çəkinməyən komanda qurmaq istədiyini də bildirib: "Portuqaliyalı baş məşqçi rəhbərlik etdiyi komandanın hücum futbolu sərgiləyəcəyinin siqnalını ötürdü. Ramin Şeydayevin surətli cinah keçidindən sonra  rəqibin qapıçısının möhtəşəm seyvi və müdafiəçinin fədakarlığı nəticəsində İsveç  millisi qoldan xilas oldu. Oyunun gedişində komandamız bəzən surətli hücumlar  quraraq rəqibi hazırlıqsız yaxalayırdı.Birinci hissənin son dəqiqələrində penalti  qazandıq. Ondan yararlanmasaq da, ikinciyarıda komandamızın ifasında surətli  hücumlar gördük. Ümumi olaraq gördüyüm o oldu ki, Santoş tam olaraq istəyini reallaşdıra bilsə, Millətlər Liqasında hücumda daha çox oynayan komanda  görəcəyik . Santuş mətbuat  konfransında onu da qeyd etdi ki, hücum edən komanda eyni  zamanda müdafiə aspektində də düzgün düzülməyi bacarmalıdır ki, nəticə  qazanılsın. Millimiz məğlub olsada düşünürəm ki, indiki heyətlə bizi  qarşıda  daha  maraqlı və dinamik oyunlar  gözləyir".
Qeyd edək ki, Millər Liqasının ilk turunda İsveçə öz meydanında 1:3 hesabı ilə məğlub olan yığma, növbəti oyununu sentyabrın 8-də səfərdə slovakiyaya qarşı keçirəcək"