Mingəçevir şəhərində "Kürü keçək?!" açıq suda üzmə yarışına start verilib.
İdman.biz xəbər verir ki, Kür çayında təşkil olunan yarışda Gənclər və İdman naziri Fərid Qayıbov, müavini Mariana Vasileva, Azərbaycan Üzgüçülük Federasiyasının vitse-prezidenti Tamerlan Abdullazadə, federasiya rəsmiləri və media nümayəndələri iştirak edirlər.
300 metr məsafəyədək peşəkar və həvəskarlar arasında keçirilən yarışda 500 nəfər iştirakçı mübarizə aparır. İştirakçılarına dəstək məqsədi ilə gənclər və idman naziri Fərid Qayıbovda üzənlər arasındadır.
Qeyd edək ki, ilk dəfə açıq suda üzmə yarışı 2022-ci ildə Xəzər dənizində ("Xəzər dalğası"), 2023-cü ildə isə Mingəçevirdə Kür çayında ("Kürü keçək") təşkil olunub.
09:02
Su idmanı növlərinin təbliği, daha geniş yayılması və inkişaf etdirilməsi məqsədilə bu gün növbəti dəfə açıq suda kütləvi üzmə yarışı keçiriləcək.
İdman.biz xəbər verir ki, tədbir Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Üzgüçülük Federasiyası və Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə Mingəçevir şəhərində baş tutacaq.
Peşəkarlar və həvəskarlar arasında 300 metr məsafəyə keçiriləcək yarışda bütün rayon və şəhərlərindən üzməyi bacaran 13 yaşdan yuxarı hər kəs iştirak edə bilər. Qaliblər müvafiq diplom, medal və hədiyyələrlə mükafatlandırılacaq.
Qeyd edək ki, ilk dəfə açıq suda üzmə yarışı 2022-ci ildə Xəzər dənizində ("Xəzər dalğası"), 2023-cü ildə isə Mingəçevirdə Kür çayında ("Kürü keçək") təşkil edilmişdi.