Rimas Kurtinaytis: Çempionlar Liqasında zəif rəqib yoxdur, rəqabətə davamlı heyətimiz var Report.az
Rimas Kurtinaytis: "Çempionlar Liqasında zəif rəqib yoxdur, rəqabətə davamlı heyətimiz var"
Çempionlar Liqasında zəif rəqib yoxdur.
"Report" xəbər verir ki, bu sözləri "Sabah" basketbol komandasının baş məşqçisi Rimas Kurtinaytis klubun mətbuat xidmətinə açıqlamasında deyib.
O, müntəzəm mövsümündə B qrupunda yer alan rəqiblərimizlə bağlı fikirlərini bölüşüb:
"Püşkatma ilə bağlı hər hansı illüziyalar qurmurduq. Püşkatmadan öncə rəqibləri güclü və zəiflərə bölmürdük. "B" qrupunda yer alan rəqiblərimizə gəlincə "Alba Berlin" 24 illik fasilədən sonra yenidən FIBA bayrağı altında çıxış edəcək. Bu komanda uzun illər boyunca Avroliqanın daimi sakini olub. Səviyyəsi bəllidir. Məncə turniri qazanmağa favorit komandalardan biridir. "Nimburk"a gəlincə bu komanda daha öncə FIBA Avropa Kubokunda "Sabah"ın rəqibi olub. İntizamlı, heyəti keyfiyyətli basketbolçulardan ibarət komandadır. Ötən mövsüm çempionlar liqasında 1/4 finala kimi irəliləyiblər.Təsnifat mərhələsində yer alan potensial rəqiblərimiz arasında da yaxşı komandalar var. Mən Fransa təmsilçisi "Elan Şalon"da oyunçu kimi çıxış etmişəm. Bir sözlə, çempionlar liqasında zəif rəqib yoxdur. Bizim rəqabətə davamlı heyətimiz formalaşır. Bu komandalarla mübarizə apara bilərik".