Bakıda ilk dəfə Dünya Kubokunun seçmə mərhələsi baş tutacaq
Ölkəmizdə ilk dəfə olaraq 3x3 basketbol üzrə Dünya Kubokunun seçmə mərhələ oyunları baş tutacaq. Sport24.az xəbər verir ki, yarış mayın 24-25-də təşkil olunacaq.
Paytaxt Bakıda həm kişi, həm də qadın millilərimiz əsas mərhələyə vəsiqə qazanmaq uğrunda mübarizə aparacaqlar. Kişi millimiz "B" qrupunda Kanada və Böyük Britaniya yığmaları, qadın millimiz isə "B" qrupunda Latviya və Misir komandaları ilə qarşılaşacaq. Kişilərin yarışında "A" qrupunda Monteneqro, Ruanda və İran, qadınlarda isə "A" qrupunda Çili, Çin Taypeyi və Braziliya milliləri qruplardan çıxmağa çalışacaqlar.
Kişi millimiz qrupda ilk oyununu may 24-də saat 19:05-də Kanadaya qarşı, qadın millimiz isə saat 18:15-də Misirə qarşı keçirəcək.
Sea Breeze istirahət mərkəzində baş tutacaq seçmə mərhələsində qruplarda ilk iki yerdə qərarlaşacaq komandalar yarımfinala vəsiqə qazanacaqlar. Turniri ilk 3 pillədə başa vuracaq yığmalar Dünya Kubokunun əsas mərhələsində iştirak etmək hüququ əldə edəcəklər.
Qeyd edək ki, Dünya Kubokunun oyunları iyunun 23-29-da Monqolustanın paytaxtı Ulan-Bator şəhərində baş tutacaq.